Den sedmadvacátý – 23. únor 2008

V sobotu ráno mě přepadla při příjezdu do Sazené ohromná dávka nostalgie. Najednou jsem si uvědomil, co se za ten rok vše podařilo na objektu v Sazené do kupy. Před rokem jsme se pachtili se sbíječkou v ruce někde v polovině vstupní chodbičky. No a po roce práce můžeme směle říci, že až na drobné mouchy je interiér objektu připraven na květnové otevření.

Tomuto závěru však předcházela ještě celodenní sobotní práce. Sešli se zde krom provozovatele Aleše Crhy i Martinové Rajnyš a Nič. Cílem bylo dodělat druhý střelecký stolek, několik poliček uvnitř objektu a hlavně pak fotit vybavený objekt do připravované publikace.

Stolek byl prací obou Martinů, zatímco prací Aleše byl nátěr vnitřní části levé střílny na původní khaki a stejně vnitřní stranu pancéřových ´dveří, které byly taktéž v khaki barvě. Při pohledu na oba stolky si možná leckdo řekne, jestli jsme se nezbláznili, neboť výroba těchto stolků byla zastavena někdy v polovině roku 1937 a objekt je z roku 1938, ale tento typ stolků se v objektu u váhy skutečně nacházel.

Hladové žaludky jsme jako tradičně zasytili v nedaleké obci UHY.

Po obědě se za účelem focení do publikace objekt vybavil tak, jak ho budete moci spatřit v publikaci, ale hlavně při první otevírací akci 31. května.

Nyní už můžeme říci, že nás převážně čekají práce v exteriéru objektu, kterých není málo, ale vědomí, že to nejtěžší je dá se říci za námi, je povzbudivé..