Co se děje v Sazené … listopad 2009

Posledním návštěvním dnem v letošním roce skončila na našem muzeu sezona 2009. Pro naše milé návštěvníky ta další začne až příští rok, ale pro nás sezona 2010 již započala rozloučením s posledním letošním návštěvníkem. A o tom co se v našem muzeu děje, Vás chceme pravidelně informovat.

Takže začneme tím nejdůležitějším a tím jsou otevírací dny na našem muzeu. Rozhodli jsme se pokračovat v zaběhnuté tradici a jednotlivé dny připadají na poslední sobotu v měsíci od dubna do září a 28.října na Den české státnosti. Mimo tyto oficiální termíny zcela určitě proběhne mimořádná otevíračka v zimních měsících. Také máme v plánu ještě několik samostatných akcí, které jsou v jednání. Proto Vám doporučujeme pravidelně sledovat naše webové stránky, aby Vám případné akce neunikli.

Již nějakou dobu jednáme se společností Miroslav Tausig – servis, která zajišťuje pro Klub českých turistů velmi zajímavý projekt ,,Cesty ke hvězdám“. Jedná se o vydávání plastových sběratelských obrázkových karet s motivy historických památek, zajímavých míst a turistických míst. Karty zároveň slouží jako jednotlivé odpovědi do hádankové křížovky Klubu českých turistů (více o projektu naleznete zde). V současnosti již pracujeme na grafickém návrhu této sběratelské karty pro Pevnostní muzeum v Sazené. Předem Vás chceme upozornit, že tato sběratelská karta bude mít každý rok jiný motiv a motivy z předchozích let nebudeme dotiskovat. Proto neváhejte a při návštěvě našeho muzea si jí zakupte a nečekejte s koupí na další návštěvu u nás. Jakmile budeme mít konečný návrh sběratelské karty na příští rok, neprodleně jí zveřejníme v rubrice ,,Muzejní suvenýry“.

Další záležitostí je naše příležitostní razítko. Velmi příjemně jste nás překvapili zájmem o něj, takže jsme se rozhodli Vám to trochu vylepšit. Od příštího návštěvního dne, každý kdo si o razítko požádá a nebude jej chtít do svého deníku či jinam, jej dostane na speciálním aršíku s logem Pevnostního muzea a rokem, kdy nás navštívil. Také jsme se rozhodli měnit každý rok barvu našeho razítka. Letos bylo modré a příští rok bude červené.

Také jsme začali jednat se společností CLAREXON o technické a finanční podpoře. Tato firma se specializuje na prodej a servis IT a její specializací jsou počítače a zařízení značky Apple. Jak je známo jsou Apply na grafiku a multimediální záležitosti nejlepší a plně vyhovují naším záměrům, které pro Vás chceme na muzeu připravovat.

To by bylo snad to nejdůležitější na čem v tomto měsíci pracujeme. A nechtěl bych zapomenout na to nejdůležitější! Chceme Vám všem poděkovat za Vaši přízeň a podporu, kterou nám dáváte a vyjadřujete! Děkujeme!