Návštěvní den 30. července 2011

V sobotu nám po delší době opět pršelo, ale tentokrát od rána a dost vydatně. Což nás oprávněně vedlo k názoru, že s návštěvností to dnes nebude nijak slavné. Muzejní osádka se tentokrát sešla ve složení Honza, Luboš, Jirka Jindra a Aleš. Také k nám přibyl i nováček Jirka Spousta, kterého u ná vítáme a věříme, že u nás vydrží a bude se mu práce na našem muzeu zamlouvat.
Trafika byla tentokrát postavena pouze v holých základech, protože v těch provazech deště by stejně nic jiného nemělo smysl. Většina z nás včetně návštěvníků se před deštěm schovávala v obecní váze a Aleš samozřejmě provázel v pevnůstce.

Proti všem očekáváním nakonec dorazilo do Sazené na čtyři desítky návštěvníků, což v počasí, které panovalo, je skoro zázrak. Moc nás těší, že si lidé dokáží i v tomto nečase najít chuť a čas na návštěvu našeho sazenského muzea.

Poslední novinkou, která ovšem zůstává návštěvníkům skryta, neboť není vidět je fakt, že 20. července 2011 bylo na Ministerstvu vnitra oficiálně zaregistrováno Občanské sdružení Pevnostní muzeum v Sazené. Tato instituce by měla zašťiťovat provoz Pevnostního muzea v Sazené a veškeré jeho aktivity.

Ale to jen tak na okraj…Už teď se těšíme na další otevíračku, která se pro vás připravuje na 27. srpna, ale jako už tradičně od 17 – 22 hod.