Den třicátý – 17. květen 2008

Dnešní den byl jako každý jiný, sobota jako každá jiná, krásně slunečno. Sem tam se sice přehnala přeháňka, ale jinak naprosto obyčejný den. Přesto však byl zároveň zcela vyjimečný. V plánu jsme měli pouze drobné dodělávky, tak jsme se s Michalem už sešli pouze ve dvou. Mě se podařilo v pátek sehnat první slamníky na naše postele, využili jsme přítomnosti jedné dámy a nechali jehlou a nití vyspravit drobné dírky, zřejmě po choutkách jakýchsi hlodavců.

S Michalem jsme se zatím pustili do drobných nátěrových a začišťovacích prací, které ještě bylo třeba udělat. S obavami jsme také zjistili, že při čtvrteční průtrži mračen nám voda docela razantně natekla do váhy. Samozřejmě, že to až tak nevadilo, ale zjištění to nebylo příjemné.

Také k nám dorazil starosta obce a tak se debatovalo nad posledním květnovým dnem. K řešení bylo parkování ten den, neboť se dá čekat v případě dobrého počasí poměrně slušný přísun motorových miláčků.

K večeru proběhla ještě jedna činnost, kterou jsem se však rozhodl před veřejností tajit, neboť je to přímá úměrnost s ukázkou, která proběhne 31. května.

Po dnešku se dá opravdu zasvěceně říci, že krom rekonstrukce vážnice, která proběhne pravděpodobně příští týden, je rekonstrukce objektu hotova a celý objekt stojící na sazenské návsi má přesnou podobu z roku 1938.

Za 30 dní se odvedla velmi slušná práce a já za to všem zúčastněným mockráte děkuji!!

… ale to nebyl konec. Ještě jeden den následoval.