Den třiadvacátý – 3. listopad 2007

Před dnešním dnem předcházel ještě včerejší pátek, ale ten ani nemělo smysl dávat do deníku jako samostatný den. Vzal jsem si dovolenou, neboť dobré počasí bylo hlášeno pouze na pátek a sobotu. Bylo třeba objekt kompletně i s váhou napenetrovat. Jelikož by penetrace sama o sobě dlouze schnula, zvolil jsem variantu probarvené penetrace, kterou jsem objekt válečkem natřel.

Byla tedy připravená živná půda na sobotu. Ráno se nás tu sešlo požehnaně. Krom mě, Michala, Honzy Hajchla a Martina Rajnyše sem přijeli ještě čtyři tesaří, kteří měli udělat výdřevu.

Honza s Michalem si již tradičně zalezli na střechu a já s Martinem se pustil do nanášení barevného nátěru na omítku. Teploměr ukazoval krásných deset stupínků, což bylo na danou dobu poměrně velmi teplé počasí.

Zároveň jsem chodil na pravidelné konsultace do interiéru objektu, kde se mezitím vytvářela výdřeva. Mé touhy zachovat alespoň část dobové výdřevy vzaly brzy za své. Prkna bylo nutné dávat na lišty, které se vrtaly přímo do zdi. Vznikl by tím nechtěný odskok. Zalitoval jsem tedy pár prken z dobové výdřevy a bylo dohodnuto – celá výdřeva znovu. Začalo se stěnou severní s jediným granátovým skluzem. Od začátku bylo jasné, že to nepůjde stihnout za jediný den, což se původně odhadovalo. Největší rpoblém byl v tom, že všechy fošny se musely rozměrově hodně upravovat, což zabralo dosti času.

Venku se zatím děly věci! Objekt již byl z velké části natřen a bylo to radost pohledět!!! Největší radost byla z toho, že se nám docela dokonale podařilo vybrat odstín oné žluté. Nakonec byla vybraná firma Weber Terranova a odstín žluté s názvem „ananasová“. Najednou to na návsi prokouklo a začali se scházet místní a hodnotit vzhled. Je zvláštní hodnotit své vlastní dílo, ale zkonstatovali jsme, že se nám to vskutku povedlo.

Uvnitř tesaři dokončili výdřevu asi ze 70%, na dodělání jsme se dohodli někdy na leden. Kluci na střeše mezitím dočistili a dopokryli všechyn celé tašky a bylo odhadem zkonstatováno, že jich nějakých zhruba 150 kusů bude chybět. Jelikož ale máme zdroj, tak by to neměl být problém…