Co se děje v Sazené … únor 2010

Náš dnešní report o situaci u nás na muzeu, musíme začít velikou omluvou. Bohužel nemoc a rodinná situace nám znemožnila splnit to, co jsme zde slibovali v lednu. Máme tedy vůči Vám velký dluh a snad se nám ho podaří splnit dodatečně v měsíci březnu. Jde především o novou rubriku ,,Historie obce Sazená“ s doplňkem zápisů z Památníku četnické stanice v Nové Vsi z let 1938-1945. Velký skluz jsme také nabrali s představováním naších sbírek a plán, že budeme uveřejňovat týdně příspěvek do rubriky ,,Expozice exponáty“ a jeden příspěvek do rubriky ,,Knihovna“ nám také nevyšel. Ale nevzdáme to a měli by jsme to v měsíci březnu všechno dohonit. Může to znít nadneseně, ale i my se cítíme být nositeli legionářských tradic, stejně tak jako se cítíme být nositeli odkazu odhodlání mužů a žen, kteří v roce 1938 byli připraveni na hranicích i ve vnitrozemí, v ulicích našich měst i na prahu svých domovů bojovat a umírat za naši svobodu a nezávislost . A stejně tak jako naši lidé odcházeli z protektorátu do neznáma a bez představ jaká bude jejich budoucnost pouze s přáním bojovat za osvobození naší vlasti, tak i my nevíme co nás čeká a jaké další problémy a překážky nás čekají. A tak jako oni se nevzdáváme v našem úsilí vylepšovat naše muzeum, abychom návštěvníkům ukázali, že máme být hrdí odkud jsme a kde jsou naše kořeny. V každém z nás je kus odvahy a odhodlání všech těch mužů a žen, kteří bojovali za nás a naší svobodu.

V únoru jsme se dohodli, že pro naše návštěvníky připravíme ještě jedno malé překvapení. Každý kdo nás v letošní sezóně navštíví od nás mimo jiné obdrží i malý kapesní kalendářík na rok 2010. Zatím ještě hledáme ten správný motiv, který by na něm měl být, ale do oficiálního otevření 24.dubna by již měly být přichystány.

Co se týče plánů na měsíc březen, pak je to především dohnat všechny naše resty. Následně nás čeká rekonstrukce prostoru obecní váhy do stavu druhé poloviny třicátých let. Za tím účelem opět otevřeme rubriku ,,Rekonstrukční deník“, abychom Vás informovali o průběhu prací a Vy měli také možnost vyjadřovat Vaše připomínky a podněty. Celkově se tedy březen ponese v přípravách na návštěvnickou sezonu. Práce je to mnoho, ale je to nikdy nekončící práce. Stále je co vylepšovat, aby naše muzeum stálo za to navštívit. Pokud budete mít nějaký postřeh či připomínku, nebojte se nám napsat.

Chceme Vám poděkovat za Vaši neutuchající přízeň, kterou nám věnujete. A nezapomeňte, že 24.dubna Vás velmi rádi uvítáme v našem muzeu při zahájení návštěvní sezony.