V. tradiční předvánoční setkání 13. 12. 2014

Jak se již stalo zvykem, zakončili jsme sezonu na našem muzeu tradičně předvánočním setkáním (nejen) s armádou.

Jsme rádi, že mnoho našich kolegů a návštěvníků si tuto událost napevno dalo do svých diářů. Díky tomu je vždy tento den báječná atmosféra.

Letos jsme měli dva vážené hosty a to Michala Dlouhého, spisovatele, badatele v oblasti policejních sborů a spoluautora „Četnických humoresek“ a Honzu Mareše z Vojenského historického ústavu. S Michalem Dlouhým vedli kolegové a návštěvníci dlouhé a příjemné rozhovory, ve kterých svým skvělým způsobem Michal představoval práci četnictva za první republiky a podepisoval své knihy, Honza Mareš přivezl několik filmů z filmotéky VHÚ. Především pobavil film,, Křivé zrcadlo“ o ústrojové kázni z padesátých let v hlavních rolích se Stelou Zázvorkovou a Vladimírem Menšíkem. Dále bylo možné zhlédnout sestřih z archivních záběrů „Mobilizace 1938“ a mezi bunkroloky sklidil zasloužený zájem dokumentární film natočený v šedesátých letech s pamětníky, kteří v období mobilizace sloužili na pevnosti Hanička. Oběma velmi děkujeme, že si na nás udělali čas a doufáme, že příště dorazí taky.

Pro kolegy, kamarády a návštěvníky byl již od rána připraven horký oukrop, za který děkujeme našemu kolegovi Láďovi Jakubáškovi. Samozřejmě nemohlo chybět vánoční cukroví, kterému vévodili tradiční perníčky ve tvaru bunkru a to díky Milli Hajchlové. To co nás také hodně těší, že naši kamarádi a návštěvníci také přivážejí cukroví.

Díky kolegům, kamarádům a návštěvníkům měl tento den nezapomenutelnou krásnou atmosféru!

Všem Vám děkujeme, že jste dorazili a byli jste součástí tohoto nádherného dne!

Další fotografie naleznete na fb profilu muzea.