Návštěvní den 30. dubna 2011

První otevíračka v roce 2011 vyšla na sobotu 30. dubna. Několik dní zpět nám předpovídači počasí nevěstili nic dobrého, ale my jsme si nenechali zkazit náladu a to už jenom proto, že jsme se jednak těšili na start nové sezóny, na návštěvníky a také na to, že s námi bude sezónu otevírat náš bratrský klub VHK Armfort Praha.

Dopoledne bylo krásně slunečné a hned od desáté hodiny dopolední přicházeli návštěvníci. Oproti loňsku jsme připravili několik novinek a překvapení. V okolí pevnůstky mohli návštěvníci spatřit originální protitankové rozsocháče, kousek opodál pak repliku předválečné trafiky, kterou bude v Sazené možno vídat již při každém návštěvním dni. Sazenská obecní váha již pomalu začíná doznávat stavu z roku 1938, čímž se pomalu plní náš sen proměnit malý ostrůvek v sazenské návsi na prvorepublikový.

Klubu VHK Armfort, který jako již tradičně připravil vynikající gulášek a připravil expozici z první republiky a také válečné americké armády, tentokrát zdatně sekundoval náš kamarád Miloš Doležal se svojí expozicí amerického vybavení od války ve Vietnamu až po současnost. Je nutno dodat, že to byl od něj velice hodnotný příspěvek do celkové atmosféry dne. Navštívila nás také část KVH Záhořany a snad z toho vznikne plodná spolupráce, která obohatí muzeum i klub ze Záhořan.

I když po čtvrté hodině odpoledne začalo pršet, tak to nemohlo zkazit příjemný dojem z první otevíračky letošního roku. Počet návštěvníků, který přesáhl lehce sedmdesátku, to je potvrdil! My věříme, že všichni od nás odcházeli spokojeni a Vy ostatní můžete náš první otevírací den shlédnout v přiložené fotogalerii…