Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se děje v Sazené... - květen - říjen 2010

15. 10. 2010

Dlouho jsme vás zanedbávali s naší " pravidelnou" rubrikou Co se děje v Sazené.. Od posledního příspěvku uběhlo dosti času a tudíž je potřeba vás poinformovat o tom, co se nového v činnosti našeho muzea.

V měsíci květnu jsme se spolu naším klubem KVH ArmFort Praha účastnili historicko-bojové ukázky pod názvem Barikáda 2010, která se konala v Praze na Pražačce. Je nutné dodat, že šlo o výborně připravenou a ještě lépe zorganizovanou ukázku, ze které byl pro všechny jen ten nejlepší dojem! Samozřejmě v rámci pravidelných návštěvních dnů na Pražské čáře jsme zpřístupnili veřejnosti náš řopík a také jsme se zúčastnili Muzejního dne na pevnosti Hanička. Do průvodcovských uniforem našeho muzea přibyla uniforma člena prvorepublikové finanční stráže.

V měsíci červnu mimo klasického návštěvního dne se neudálo nic zásadního, dá se říci, že to byla taková okurková sezóna.

Zato prázdninové otevrírací termíny nás velmi příjemně překvapily svojí návštěvností! Ozbvlášť se pak povedla tradiční srpnová večerní otevíračka, kterou jsme pro návštěvníky zpestřili promítáním dobového propagačního filmu z dílny Wehrmacht a to přímo na stěnu řopíku!! V srpnu byla klubem VHK ArmFort Praha podána žádost na bezúplatný převod ocelových protitankových rozsocháčů do majetku klubu s využitím i na našem řopíku. Byly to ale docela nervy, neboť na podání žádosti jsme měli celkem 3 dny..Ale povedlo se a my čekali, jakže to vlastně dopadne. Je vhodné také dodat, že první srpnovou sobotu se Aleš se svým LK vz.30/37 zúčastnil tradiční akce Přepadení řopíků 1938 v areálu ve Slavonicích. I přes velmi špatné počasí se však akce povedla, takže zavládla relativní spokojenost.

Zářijový návštěvní termín byl již druhým rokem nejslabší v roce..Je to poměrně záhadou, neboť jde vlastně o připomenutí výročí mobilizace ze září 1938. V druhé polovině září však většinu času zabraly přípravy na akci Rozsocháče 2010! Akce byla poměrně velká a bylo nutné ji předem dobře naplánovat!

Toliko shrnutí několika měsíců, při nichž jsme vás neinformovali o tom, co se děje. Už nyní, když máme před sebou ještě poslední říjnový termín, přemýšlíme co ještě budeme dělat v tomto roce a hlavně již kujeme plány na rok příští, rok 2011. Některé věci ovlivnit můžeme, jiné z části nebo vůbec, ale budeme se snažit, aby většina z plánů, které máme, byla uskutečněna a vy jste si dané akce a novinky mohli užít spolu s námi.

 

Vaše Pevnostní muzeum v Sazené

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


Kontakt

Pevnostní muzeum v Sazené z.s.

Nad Nádražím 129
Zadní Třebaň, 267 29

Vlastní muzeum se nachází
v obci Sazená.

+420 737 341 932

ropiksazena@seznam.cz