Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den osmý - 8. květen 2007

24. 9. 2007

Státní svátek 8. května byl den jako každý jiný. Svátek osvobození republiky bych asi normálně slavil úplně jinak než prací, ale tady jdou veškeré žerty stranou. Žádné velké plány jsme na dnešek neměli. Většina z interiéru objektu byla vybourána( vyjma zabetonování střílen), zbývalo dočistit pouze malý kout vlevo od zadního granátového skluzu.

V očekávání byl objev, jak asi vypadá gula, k níž směřoval kanálek vedoucí podél stěny od levé střílny objektu. Jaké pak pro nás bylo velké překvapení, když uprostřed zjevně nedokončené guly se vyjímal mohutný dřevěný trámek. Tedy značně seřízlý. Díky jeho přítomnosti by ale gula nikdy nemohla fungovat. Nejdříve jsme z toho byli docela na rozpacích, ale nakonec jedno vysvětlení z naší debaty vzešlo. Onen trámek sloužil pravděpodobně k držení bednění zevnitř, po betonáži byl seříznut,ale již nebyl odstraněn. I toto svědčí o tom, že interiér objektu se nachází ve značně nedokončeném stavu. Přisvědčují i dříve nalezené nedokončenosti v interiéru jako dřevěné kolíky v místě šroubů pro uchycení lapačů splodin, chybějící konzole pro uchycení ventilátoru. Objev nedokončené guly byl tedy jen pouhým dalším v řadě.

Po dočištění jsme již vyfotili vše pro dokumentaci a vydali jsme se k domovům. Byl za námi další z rekonstrukčních dnů, ale první z těch méně namáhavých...

... a jak jsme pokračovali další den najdete zde.

 

Náhledy fotografií ze složky květen 2007