Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den devětadvacátý - 19. duben 2008

23. 4. 2008

Na sobotu jsme všichni, ale hlavně já, hleděli s velkým očekáváním, protože pokud by se povedlo počasí, tak bychom mohli stihnout všechny naplánované práce, což by znamenalo mít prakticky hotovo.

Sešli jsme se kolem deváté ráno ve složení Martin Rajnyš, Hynek Solař, Michal Pokorný, Jarda Kaplan a Aleš Crha. Kolem půl jedenácté dorazil ještě Martin Nič.

Hynek s Martinem Rajnyšem se vrhli na konečné dokončení rekonstrukce střešní krytiny, já s Jardou Kaplanem jsme betonovali vlajkový stožár a Michal se jal odvážet nepořádek, který se během několika měsíců podařilo nakupit za objektem. Kolem poledne započalo mírně pršet, což na náladě moc nepřidalo, stejně jako fakt, že fušéři, kteří nám dělali střechu na podzim to totálně podělali a většina z jini vykonané práce se musela předělávat. Bohužel ani já svou blbou náladou jsem k tomu všemu moc nepřispěl a výsledkem toho bylo, že se mi podařilo svou náladu přenést na ostatní.

Nicméně kolem poledne již stál stožár, a tak se mohlo přistoupit k dobílení interiéru váhy. Místní p. Vinš nakonec s bagrem vystřídal v odvozu suti Michala a měl to tak na čtyřikrát, zatímco Michal by to asi vozil celý den. Pomoc pana Vinše všichni náležitě ocenili!

Po jeho odjezdu jsem se pustil do rekonstrukce trávníku v msítě, kde ještě před 14 dny bývaly kontejnery na odpad. Na konci dne se ještě doopravila omítka a skutečně mohlo být zkonstatováno, že je již téměř vše hotovo.

 

Musím neskonale poděkovat obzvláště Martinovi Rajnyšovi a Hynkovi Solařovi za jejich výdrž na střeše i přes velice špatné počasí!!

... a jak jsme pokračovali další den najdete zde.

 

Náhledy fotografií ze složky duben 2008

 

 


Poslední fotografie


Kontakt

Pevnostní muzeum v Sazené z.s.

Nad Nádražím 129
Zadní Třebaň, 267 29

Vlastní muzeum se nachází
v obci Sazená.

+420 737 341 932

ropiksazena@seznam.cz