Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opevnění z roku 1938 – Postavení Vltava - Radan Lášek

postaveni-vltava-bunkry.jpg Název: Opevnění z roku 1938 - Postavení Vltava

Autor: Radan Lášek

Nakladatelství: CODYPRINT

Rok vydání: ?

Dvousvazková publikace o rozsahu 235 a 103 stran představuje středníPovltaví ve zcela jiném kontextu, než jak ho milovníci zatopeného vltavského údolí byli dosud zvyklí vnímat. V knize je detailně zdokumentována téměř 150 kilometrů dlouhá pevnostní linie, která byla podél Vltavy za přísného utajení vybudována v krizovém roce 1938. Přestože kvůli přijetí mnichovské kapitulace nebylo vltavské opevnění zcela dokončeno a většina bunkrů byla později německými okupanty zničena, stojí za to si tehdejší důmysl vojenských projektantů i pracovní vypětí stavebních dělníků připomenout. Ukázku z publikace si můžete prohlédnout ZDE.
V přílohové části (formát A4) čtenář najde letecké snímky vltavského údolí z let 1938–1953, na kterých je vyznačeno rozmístění jednotlivých pevnůstek. Dále je zde reprodukována původní mapová dokumentace úseků z fondů Vojenského ústředního archivu, doprovázená množstvím dobových záběrů zmizelého vltavského údolí. V příloze nechybí ani výkresy atypických úprav bunkrů, které si vynutilo jejich umístění  v mimořádně těžkém terénu, a přehledná mapa vltavského postavení ve formátu A3 s vyznačením rozmístění československých jednotek za mobilizace 1938. Ukázku z přílohové části si můžete prohlédnout ZDE.

V obou svazcích publikace bylo zpracováno přes 450 dobových fotografií, pohlednic, leteckých snímků a technických výkresů.

Tato publikace ještě není v distribuci. Její vydání je připraveno na 1.března 2011. Maloobchodní cena je stanovena na 395 Kč. Pokud chcete být mezi prvními nebo se jen chcete vyhnout hledání po knihkupectví, pak máte možnost si publikaci ,,Vltavské postavení" předobjednat na e-mailu: jan.hajchl@clarexon.cz. Jedná se o nákup přímo z vydavatelství CODYPRINT - Radan Lášek.Okamžitě po vydání, Vám bude publikace doručena na dobírku (k ceně je nutné připočíst 99 Kč poštovného a balného).

 

 
 

 


Poslední fotografie


Kontakt

Pevnostní muzeum v Sazené z.s.

Nad Nádražím 129
Zadní Třebaň, 267 29

Vlastní muzeum se nachází
v obci Sazená.

+420 737 341 932

ropiksazena@seznam.cz