Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chlumecká zahradní železnice

21. 6. 2010

Zahradních železnic je po Česku hned několik. My jsme se rozhodli Vám představit tu z Chlumce nad Cidinou, kterou jsme navštívili v neděli 20. června 2010.

Hned po příchodu jsme se dočkali velmi milého přivítání. Po kolejích, jak jinak, jsme se dostali do nitra zahradního areálu. Tím je velké modelové kolejiště s krásnou přírodní krajinou. Byli jsme poučeni o soupravách, které zde jezdí, i o tom, že kolejiště je dělané do přesné podoby trati z okolí St. Moritz ve Švýcarsku.

Během prohlídky jsme zde shlédli tři vlakové soupravy. Jejich popis zde nebudeme uvádět, neboť daleko přesnější a detailnější popis nejdete na stránkách tohoto muzea. Nejvíc zaujali mašinky 2,5letého syna Daniela, který an nich mohl oči nechat..:-) S panem Špecingerem jsme si příjemně popovídali, zjistili jsme finanční , ale hlavně časovou náročnost výstavby této zahradní železnice, která trvá již dlouhých 11 let a zdaleka ještě není u konce.

Jediné, čeho jsme mohli litovat bylo, že v neděli nebyla v provozu ukázka dymokurské řepařské dražky, ale na tu se určitě ještě dojedeme podívat. Jinak jsme byli úplně nadšeni přístupem, ale i ochotou a můžeme zahradní železnici v Chumci nad Cidlinou jen doporučit!!

Zde se dozvíte více o Zahradní železnici v Chlumci nad Cidlinou:

 

http://www.chzz.webgarden.cz/

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


Kontakt

Pevnostní muzeum v Sazené z.s.

Nad Nádražím 129
Zadní Třebáň, 267 29

Vlastní muzeum se nachází
v obci Sazená.

+420 737 341 932

muzeum@ropiksazena.cz