Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boj o republiku 1938 - 2.června 2012 Lovčice

12. 3. 2012

   Občanské muzeum Pevnostní muzeum v Sazené mimo svou hlavní aktivitu, kterou je provozování Pevnostního muzea v Sazené v letošním roce pořádá i historickou bojovou ukázku nazvanou Boj o republiku 1938 a to ve spolupráci s VHK Armfort Praha.

  Tato ukázka se koná v sobotu 2. června v Lovčicích u Chlumce nad Cidlinou.
Akce je pořádána jako celodenní.

   Dopoledne v 10.30 započne u pomníku padlých z 1. světové války pietní akt, sestávající se ze dvou částí. První je pietní akt u tohoto pomníku a druhou částí je menší pietní akt u nedaleké školy, kde je umístěna pamětní deska na legionáře z ruské fronty pana Suchochleba.
Po tomto pietním aktu si budou moci návštěvníci prohlédnout dobovou kolovou techniku. K dispozici budou dva exponáty ze sbírek VHÚ Praha a sice Lehký tank vz.38 a hotovostní vozidlo SOS Praga AN-4. Dále bude k vidění nákladní vojenský automobil Praga RN. Další veteráni jsou přislíbeni a to nejen civilní automobily, ale i motocykly.
Přes poledne je pro diváky zajištěno občerstvení v podobě klobás, grilovaných mas apod.

   Hlavním lákadlem bude samozřejmě historická ukázka Boj o republiku 1938, která započne cca ve 14 hodin. Této ukázky se účastní cca 65 učinkujících nejen z řad civilního obyvatelstva, ale i čs. armády, četnictva, finanční stráže a státní policie. Proti nim budou stát dobově stylizovaní příslušníci z řad sudetoněmeckých polovojenských jednotek FREIKORPS. Ze scénáře můžeme prozradit, že dojde i na hospodskou rvačku...

   Po této ukázce bude možná opětovně prohlídka dobové kolové techniky.
Na místě ukázky bude přítomen i spoluautor seriálu Četnické humoresky pan pplk. Michal Dlouhý.

Všichni přátelé a příznivci vojenské historie jsou zváni!

 

Mapu naleznete zde.

Dopravní spojení naleznete zde.

 
 

 


Poslední fotografie


Kontakt

Pevnostní muzeum v Sazené z.s.

Nad Nádražím 129
Zadní Třebáň, 267 29

Vlastní muzeum se nachází
v obci Sazená.

+420 737 341 932

muzeum@ropiksazena.cz